Codzienna pielęgnacja rzęs

Długie, gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każda może pochwalić się naturalnymi, pięknymi rzęsami i hipnotyzującym spojrzeniem.

Długie, gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każda może pochwalić się naturalnymi, pięknymi rzęsami i hipnotyzującym spojrzeniem. Część kobiet ma genetycznie rzadkie lub krótkie rzęsy, u niektórych są one osłabione z powodu choroby lub przeciążone po zabiegach stosowania henny czy przedłużania rzęs. Ważna jest zatem ich codzienna, odpowiednia pielęgnacja oraz suplementacja.

Sabrija Lashes salon rzęs

Podstawową kwestią jest pielęgnacja. Myjąc twarz należy delikatnie obmywać oczy i w żadnym wypadku nie trzeć skóry powiek, bo może prowadzić to do łamania czy nadmiernego wypadania rzęs. Zmywając makijaż należy wybierać preparaty do tego przeznaczone, które są odpowiednio delikatne, nie sklejają i nie podrażniają wrażliwej okolicy oczu.

Warto stosować też preparaty pielęgnacyjne przeznaczone do rzęs – na przykład odżywki i specjalne olejki regeneracyjne oraz stymulujące porost włosów. Obecnie na rynku znaleźć można szereg takich preparatów, wśród których szczególnie popularny jest olej rycynowy. Słynie on z szeregu właściwości takich jak: wspomaganie wzrostu rzęs, zagęszczanie rzęs, przeciwdziałanie wypadaniu, a także z ich kompleksowej regeneracji. Do pielęgnacji rzęs oprócz olejku rycynowego należy wybierać preparaty zawierające witaminy: A, B, D, E oraz żelazo i cynk. W przypadku, gdy stosowanie dedykowanych olejków i odżywek jest niewystarczające, warto sięgnąć też po witaminy i suplementy diety zawierające wspomniane już witaminy i minerały.

Pamiętajcie, że zdrowe, zadbane rzęsy dodają uroku i sexapilu. Dlatego warto o nie dbać.


KOLEJNE PORADY O PRZEDŁUŻANIU RZĘS: