Rodzaje rzęs stosowanych podczas zabiegu przedłużania

Wybierając się do salonu na przedłużenie i zagęszczanie rzęs, z pewnością staniesz przed dylematem jaki rodzaj rzęs wybrać.

Wybierając się do salonu na przedłużenie i zagęszczanie rzęs, z pewnością staniesz przed dylematem jaki rodzaj rzęs wybrać. Zapewne profesjonalna stylistka rzęs podpowie Ci które będą dla Ciebie najlepsze, ale zanim trafisz do salonu warto żebyś miała podstawową wiedzę na ten temat. Poniżej znajdziesz opis podstawowych rodzajów rzęs stosowanych do przedłużania i zwiększania objętości.

  • Rzęsy jedwabne – wykonane z protein naturalnego jedwabiu, ekstremalnie lekkie i elastyczne, z delikatnym skrętem. Jedwabne rzęsy przypominają te naturalne – są grubsze u nasady a zwężane przy końcówce. Polecane są w metodzie 1:1. Co ważne, można w nich pływać, uprawiać sporty i codzienne czynności, a także wykonywać lekki makijaż oka.
  • Rzęsy z naturalnego włosia norek syberyjskich – najlepiej imitują naturalne, różnią się długością, ale mają taką samą grubość. Są to rzęsy jakości premium, wobec czego są droższe od syntetycznych. Łatwo je dopasować do prawdziwych włosków, dzięki czemu efekt finalny zwykle zachwyca użytkowniczki. Są bardzo lekkie i nie obciążają rzęs, ale niestety zdarza się, że mogą uczulać osoby, które mają alergię na futro zwierzęce (uczulać może też sam klej). Zalecane przy przedłużaniu rzęs wszystkimi technikami, także przy 2:1 oraz 3:1.
  • Rzęsy syntetyczne – jako jedyne nie uczulają, wobec czego są często wybierane przez alergiczki. Można dowolnie dobrać ich grubość, długość i stopień podkręcenia. Mają regularny kształt, a wykonane są z włókna poliestrowego. Są również najbardziej przystępne cenowo. Należy pamiętać, że podczas użytkowania mogą się plątać, a więc konieczne jest ich codzienne rozczesywanie.